Vloženo: 05.04.2012 Autor: Miroslav Marek / Odbor školství JMK

Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky vyhlásila 3. ročník celostátní výtvarné soutěže "Šťastné stáří očima dětí".

Záštitu převzal 1. místopředseda Senátu Parlamentu České republiky MUDr. Přemysl Sobotka.

Jedná se o výtvarnou soutěž s cílem poznat  prostřednictvím výtvarných děl vnímání starší generace dětmi; rádi bychom proto vyzvali k účasti co nejširší spektrum škol a všechny děti do 15 let.

Smyslem projektu, na kterém se jako další vyhlašovatelé podílejí také MPSV, MŠMT a Svaz měst a obcí ČR, je odstraňovat stereotypy a předsudky o stáří a podporovat seniorský věk jako plnohodnotnou etapu lidského života.

Stejně jako v minulých letech jsou  předmětem soutěže plošná výtvarná díla, která bude hodnotit  odborná porota složená z výtvarníků, zástupců vyhlašovatelů a partnerů v čele s odborným garantem projektu, akademickým malířem Kristianem Kodetem. Novinkou je kategorie fotografická, kde je odborným garantem fotograf Jindřich Štreit.

Další informace lze nalézt na webových stránkách projektu www.stastne-stari.cz, kde budou postupně uveřejněny všechny doručené soutěžní práce.

Ing. Kateřina Endrštová
Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR