Vloženo: 19.04.2012 Autor: Miroslav Marek / Odbor školství JMK

Průzkum environmentální výchovy na základních školách environmentální výtvarná soutěž  pro žáky

Toto partnerství zkoumá s podporou Visegrádského fondu environmentální výchovu v základních vzdělávacích institucích Čech, Polska, Maďarska a Slovenska na školách, ve školách v přírodě i v rámci mimoškolní činnosti.

Průzkum probíhá za pomoci dotazníků, který se dá stáhnout v jazyce všech čtyř krajin na této webové stránce:

Ty školy, které vyplní tento dotazník, obdrží výukové materiály, které jim zašleme poštou.

Tyto materiály tvoří základ výtvarné soutěže, které se mohou žáci přihlášených škol zúčastnit. Soutěžní kresby se mohou vypracovat po společném vysvětlení obsahu didaktických plakátů.

Výzva na výtvarnou soutěž:

Cíl soutěže: žáci mají vyjádřit, co dělají v současnosti v zájmu ochrany životního prostředí a pak to, co budou dělat vplyvem didaktických plakátů v budoucnu.

Název: „Co dělám teď pro ochranu životního prostředí“ „Co udělám v budoucnu?“ - environmentální výtvarná soutěž

Vyhlašovatel: EuroHungaricum nezisková nadace

Termín podání: 10. 05. 2012

Věková hranice: děti ve věku 7-12 let

Přihlašovací poplatek: žádný

Způsob podání:

• Soutěžní kresby je třeba podat na výkrese formátu A4 nebo A3.
  • Kresby mohou být vyhotoveny libovolnou technikou.
  • Každý soutěžící se zúčastní podáním 2 kreseb.

Na zadní strany kresby prosíme uvést následující údaje:

• Jméno soutěžícího
  • Datum narození
  • Adresa
  • Emailová adresa
  • Název školy
  • Adresa školy
  • Emailová adresa školy

Soutěžní kresby se mohou posílat poštou na následující adresu:

Waldorfská základní škola a mateřská škola Brno, Plovdivská 8, p.o -

Plovdivská 8, Brno – Žabovřesky, 616 00, CZ

Napište na obálce: EuHu - environmentální výtvarná soutěž

Hodnocení soutěžních děl vykoná porota vybraná nadací Eurohungaricum a její partnerskými organizacemi.

Soutěžní kresby budou posouzeny do 15 dnů!

Nejúspěšnější soutěžící se budou moci bezplatně zúčastnit 5-denního tábora a získají dárkový balík souvisící s ochranou životního prostředí.

Soutěžní díla se stávají majetkem nadace, s kterým může volně nakládat.

EuroHungaricum Közhasznú Alapítvány

1116 Budapest Építész utca 8-12.

Telefon:(36) 70 388 4876; Fax:(36)1 422 0555

eurohungaricum@eurohungaricum.hu