Vloženo: 10.04.2012 Autor: Miroslav Marek / Odbor školství JMK

Stipendia pro romské vysokoškolské studenty!!!

Jste student vysoké školy nebo střední školy v posledním ročníku denního nebo dálkového studia? Jste Rom/ka? Pokud jste si na výše uvedené otázky odpověděli kladně, pak Vás tyto informace budou určitě zajímat.

Romský vzdělávací fond (Roma Education Fund – REF) v letošním roce vyhlásil dvanáctý ročník pamětního stipendijního programu pro romské vysokoškolské studenty (RMUSP). Hlavním cílem programu je skrze stipendia zvýšit vzdělanostní úroveň romské minority a působit desegregačně na vzdělávací systém.

Stipendijního program na akademický rok 2012/2013 je určen pro romské vysokoškolské studenty v bakalářském, magisterském a doktorandském programu. Tento mezinárodní projekt se vztahuje na občany Albánie, Bosny a Hercegoviny, Bulharska, Černé Hory, České republiky, Chorvatska, Kosova, Maďarska, Makedonie, Rumunska, Slovenské republiky, Turecka nebo Srbska. Již třetím rokem projekt v ČR realizuje a koordinuje občanské sdružení ROMEA.

více viz přiložený soubor