Vloženo: 14.04.2014 Autor: Pavla Tichá / Odbor školství JMK

Nabídka využití služeb Linky Ztracené dítě na čísle 116 000, která je dostupná non stop a zdarma. Jde o telefonickou krizovou pomoc, nízkoprahovou službu pro děti a dospělé, kterou provozuje o. s. Ztracené dítě. Linka 116 000 je určena pro ochranu práv ohrožených dětí, obracejí se na ni jak děti, tak rodiče a další příbuzní a blízcí dítěte, široká veřejnost i zainteresovaní odborníci.

Ačkoli je Linka zaměřena zejména na pomoc v problematice ztracených a pohřešovaných dětí (útěky, únosy, včetně rodičovských únosů), dětí sexuálně zneužívaných a vykořisťovaných, jejím cílem je široké preventivní působení. Pedagogové se v rámci své práce s dětmi přímo setkávají s konkrétními situacemi ohrožených dětí. Pokud zachytí signály ohrožení, či mají podezření, mohou se na linku 116 000 sami obrátit a situaci zkonzultovat. Obracet se ni mohou jak v případech, kdy je ohrožení akutní, tak i v situaci, že dítěti či rodině nebezpečí teprve hrozí (např. rodičovský únos v souvislosti s rozpadem rodiny, rozvodem manželství).

Linka 116 000 je v ČR provozována podle regulí zastřešující evropské organizace Missing Children Europe a je součástí celoevropské sítě linek 116 000. Tato síť linek účinně spolupracuje v případech s přeshraničním/mezinárodním prvkem.

Více informací naleznete v přiložených materiálech.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Připojené soubory

Související dokumenty