Vloženo: 15.01.2016 Autor: Pavla Tichá / Odbor školství JMK

Centrum Krizové intervence Spondea, o.p.s. nabízí školám a třídním kolektivům či pedagogickým pracovníkům bezplatně konzultace a odborné poradenství zaměřené na podporu vhodných reakcí pro zvládnutí krizové situace. Krizovými událostmi mohou být např. vážný úraz, pohřešování, nemoc nebo smrt žáka či pedagoga školy, tragická událost zasahující školu, např. přírodní katastrofy, apod.

Konkrétně se jedná o odborné ošetření třídního kolektivu skupinovou krizovou intervencí – debriefingem, který nabídne bezpečný prostor pro sdílení emocí, hledání vyrovnávacích strategií, provázení celou situací a vnější podporu třídě. Dále o odborné poradenství vedení školy, pedagogickému sboru i jednotlivým pedagogům zaměřené na přiměřené a podpůrné způsoby komunikace se žáky a rodiči v dané situaci.

Rozsah využití služeb volí škola sama. Lze tak využít např. jen poradenství pro vedení školy, ale i celé spektrum nabídky vč. ošetření třídního kolektivu, kde intervence může být i opakovaná.

Služby jsou poskytnuty plně v souladu s obecně platným legislativním rámcem i předpisy v oblasti školství. Intervence s třídním kolektivem se tak děje výhradně v souladu s vyhláškou MŠMT 116/2011 Sb. o poskytování poradenských služeb ve školách.

Kontakt:
SPONDEA, o.p.s., Sýpka 25, 613 00 Brno