Vloženo: 18.10.2023 Autor: Oldřich Vybíral / Odbor školství JMK

Školní akce nabírají úplně nový směr, sestav ve třídě tým a zahrajte si laser game v Mercuria školní laser game lize!

Co je laser game?

Laser game je oblíbenou aktivitou českých dětí posledních let. Jedná o sport, při kterém se rozhodně nenudí, který rozvíjí jejich postřeh, strategické myšlení a díky potřebné spolupráci podporuje týmového ducha. Velkou výhodou navíc je, že laser game dokáže zvednout od počítače a přinutí k pohybu i toho nejvášnivějšího hráče. :) Hra probíhá ve speciálně postavených arénách připomínajících bludiště a díky doprovodu akční hudby je hra velmi rychlá.

Co je školní liga?

Díky popularitě laser game, která každým rokem roste, vznikla v roce 2016 první soutěž v laser game mezi školami - Mercuria školní laser game liga. Soutěž probíhá v šestičlenných týmech v kategoriích základních i středních škol. Školní liga je rozdělena do tří kol ve kterých týmy v průběhu roku postupují až do velkého finále, kde žáci získají nejen hodnotné ceny, ale také putovní pohár a titul nejlepší školy v laser game. Všechny důležité informace o lize můžete najít na www.laser-game.cz/liga

Kde se liga hraje?

Vybrat si soutěžící mohou ze tří míst, kde odehrají první (základní) kola - Praha Holešovice, Praha Braník a Liberec. Následně se postupová a finální kola přesouvají do hlavních arén v Praze.

Užitečné informace

·  šestičlenné týmy

·  2 kategorie - základní a střední školy

o základní školy a nižší gymnázia

o střední školy a vyšší gymnázia,

·  každá škola může postavit libovolný počet týmů

·  zvlášť je vyhodnocována individuální soutěž

·  hra se odehrává ve všedních dnech (dle preference) v čase 9:00-13:00

·  přihlášky je možné odeslat do 31.10. zde

Laser game a výuka

Při hraní laser game si pozorní žáci mohou všimnout hned několika fyzikálních principů jako jsou například odraz a lom světla, přenos informací v IR pásmu, princip laserového paprsku atd. Pro žáky a vyučující je v případě zájmu připravena fyzikální prezentace a pracovní list viz odkazy níže.

·  fyzikální prezentace

·  pracovní list