Vloženo: 27.03.2013 Autor: Oldřich Vybíral / Odbor školství JMK

KuliFerda – pracovní sešit pro předškolní vzdělávání

KuliFerda představuje řadu pracovních sešitů tematicky koncipovanou v návaznosti na konkrétní roční období. Pracovní sešity jsou určeny pro celoroční práci dětí ve věku 5–6 let. Obsahují pracovní listy zaměřené na klíčové oblasti školní zralosti. Vedle často procvičovaných oblastí, jako je grafomotorikavšeobecné znalosti či předmatematické dovednosti, nezapomíná na rozvoj zrakového a sluchového vnímání (důležité složky pro úspěšné zvládnutí čtení a psaní), na logické myšlení ani na sociální a emoční zralost. Děti jsou k práci motivovány různorodými úkoly, ilustracemi a také zařazováním témat z aktuálního ročního období, což zároveň usnadňuje začlenění pracovních listů do ostatních činností v mateřské škole.

Součástí pracovních sešitů KuliFerda je přehledná metodická karta obsahující bližší pokyny k práci s dětmi a tipy na rozvíjející aktivity, stejně jako výčet všech dovedností, které u dětí dané úlohy rozvíjejí.

Vhodným doplňkem pro práci s pracovními sešity KuliFerda je také záznamový arch, který slouží nejen při sledování pokroků jednotlivých dětí, ale i při utřídění informací o dětech, čímž pomáhá i při individuální práci na jejich rozvoji.

Více informací o pracovních sešitech KuliFerda naleznete na http://kuliferda.raabe.cz/

Mgr. Jan Fišar  /  PR manažer

Nakladatelství Dr. Josef Raabe, s.r.o.

Rumunská 18/22

(t):  +420/608 419 799