Vloženo: 14.08.2012 Autor: Lucien Rozprým / Oddělení prevence a volnočasových aktivit

Vážení,

v příloze Vám posílám informaci o programu SVES – Studijní návštěvy pro odborníky ve vzdělávání –  pro akademický rok 2012/2013. Program SVES je v rámci Programu celoživotního učení zaměřen na podporu evropské spolupráce prostřednictvím týdenních studijních návštěv, jejichž cílem je výměna zkušeností, získání nových informací a navázání přímých kontaktů v oblasti všeobecného a odborného vzdělávání. Vzhledem k tomu, že po roce 2013 Program celoživotního učení mění svou podobu, nabízí se tento a příští rok poslední příležitost využít nabídky programu SVES.

Cílovou skupinu tvoří především tzv. „decision-makers", tj. ti, kteří se přímo podílejí nebo mají vliv na utváření vzdělávací politiky a vzdělávacího systému v České republice (ředitelé a zástupci všech typů škol - mateřských, základních, středních, včetně VOŠ, inspektoři, poradci, úředníci státní správy na místní, regionální a národní úrovni včetně ministerstev a úřadu vlády, školitelé, vzdělavatelé dospělých, manažeři vzdělávacích organizací, pracovníci pedagogických fakult, pracovníci v oblasti VET, zástupci úřadů práce a obchodních komor, pedagogičtí poradci, pracovníci poradenských a akreditačních center a další odborníci v oblasti vzdělávaní Více informací naleznete  na webových stránkách NAEP či CEDEFOP.

Nejbližší termín pro podání žádosti je 12. 10. 2012.

Celkový přehled studijních návštěv podle témat najdete zde.

Prosím Vás o pomoc při rozeslání této informace na Vaše kontakty.

Případné dotazy ráda zodpovím osobně.

PhDr. Alice Müllerová

SVES

Dům zahraničních služeb

Národní agentura pro evropské vzdělávací programy