Vloženo: 08.11.2011 Autor: Lucien Rozprým / Oddělení prevence a volnočasových aktivit

XIII. ročníka medzinárodnej výtvarnej súťaže detí predškolských zariadení

Žitnoostrovské pastelky 2012

Toto podujatie má svoju tradíciu i poslanie – je to prehliadka výtvarnej tvorby detí predškolského veku s cieľom podporiť ich myšlienky, tvorivosť a umožňuje im vyjadriť svoj  detský svet v podobe výtvarnej tvorby. Táto jedinečná súťaž má zastúpenie zo šiestich štátov Európy a to zo Srbska, Čiech, Maďarska, Poľska, Nemecka a Rumunska. Vzhľadom na medzinárodnú účasť je výstavná kolekcia bohatá, má rôzny výtvarný prejav.

V predošlom roku sa do súťaže prihlásilo 147 predškolských zariadení, celkom 1272 účastníkov a zaslali nám 1476 detských prác. Odborná porota vybrala 50 víťazov. Vrámci expozície bolo inštalovaných takmer 290 obrazov.

Tak ako doposiaľ, aj nasledujúci rok pripravujeme exkluzívny trojjazyčný katalóg XIII. Žitnoostrovské pastelky 2012, kde prezentujeme výtvarné diela našich najmenších umelcov.

Vernisáž súťaže sa uskutoční v máji 2012  v priestoroch Žitnoostrovného múzea v Dunajskej Strede, kde pre našich malých umelcov pripravujeme atraktívny kultúrny program, občerstvenie a pre víťazov krásne vecné ceny.

V prílohe Vám zasielame propozície súťaže na rok 2012, a prosíme Vás, aby ste ich postúpili predškolským zariadeniam vo Vašom regióne.

Tešíme sa na spoluprácu.

Mgr. Jana Svetlovská