Vloženo: 11.09.2012 Autor: Lucien Rozprým / Oddělení prevence a volnočasových aktivit

přehled a nabídka aktivit environmentálního centra SAKO Brno, a.s. pro školy

ENVIronmentální centrum SAKO Brno, a.s., Jedovnická 2, 628 00 Brno

V rámci našeho nově zrekonstruovaného provozu jsme pro žáky ZŠ, studenty SŠ, VŠ, zájmové kroužky i veřejnost připravili ENVIcentrum, které se zaměřuje na zvýšení informovanosti o problematice odpadů, jeho svozu, třídění a dalšího zpracování. Chceme přinášet informace o práci společnosti SAKO Brno, a.s., o zařízení na energetické využívání odpadu (spalovny) a jeho vlivu na životní prostředí.

Proto od září 2012 startujeme:

• exkurze do našeho zrekonstruovaného zařízení na energetické využívání odpadu a do nově vybudované dotřiďovací linky, kde si ukážeme co se děje s odpadem, jak se dá využívat a dále zpracovávat.
  • soutěž pro žáky ZŠ a nižších stupňů gymnázií – „Vyrábíme modely odpadků“ pro naše nově chystané workshopy, které startujeme od ledna 2013 ve spolupráci s naším partnerem – autorizovanou obalovou společností EKO-KOM, a. s. (více v sekci Soutěže)

Od ledna 2013 startujeme:

• workshopy pro ZŠ a nižších stupňů gymnázií zabývající se  problematikou třídění odpadů ve spolupráci s naším partnerem – autorizovanou obalovou společností EKO-KOM, a. s.

Všechny aktivity ENVIcentra jsou poskytovány zdarma.

Další informace o ENVIcentru a jeho aktivitách naleznete na stránkách www.sako.cz/envicentrum

Kontaktní osoba: Ing. Alena Procházková

Tel.: 548 138 212

Email: envicentrum@sako.cz

za společnost SAKO Brno, a.s.

Ing. Jiří Kratochvil

ředitel akciové společnosti