Vloženo: 21.03.2012 Autor: Lucien Rozprým / Oddělení prevence a volnočasových aktivit

Vážená paní/Vážený pane,

dovolujeme si Vás informovat o tom, co vám nabízí kampaň iniciovaná Evropskou komisí  „European e-Skills Week 2012 / Evropský týden IT dovedností 2012“.

V rámci kampaně European e-Skills Week 2012 trvá do 30.4. 2012 možnost využít na www.itfitness.cz test počítačových dovedností zdarma. Je určen široké veřejnosti, je i vhodný k využití v rámci výuky pro žáky a studenty základních, středních i vysokých škol. Počítačové schopnosti si mohou vyzkoušet i učitelé, rodiče a další zájemci.

Seznam akcí zapojených partnerů a škol, které můžete navštívit nebo se jimi inspirovat naleznete na www.dzs.cz/eskills - v sekci „Akce partnerů a škol“ i v dalších sekcích.

Srdečně vás zveme na Národní konferenci "e-skills - ICT ve  vzdělávání - evropské inspirace", kterou pořádá Dům zahraničních služeb

Konference se koná dne 26. 3. 2012 v Praze v Obecním domě.

Jejím cílem je představit široké spektrum aktivit, které na poli „e-skills“ – elektronických dovedností v České republice existují.

Konference je určená všem vzdělavatelům, pracovníkům v oblasti vzdělávání, zaměstnavatelům v IT sektoru, poradenským institucím v oblastí profesního uplatnění. Srdečně zveme učitele a vedoucí pracovníky ZŠ, SŠ, VŠ všech typů škol, pracovníky asociací a neziskových organizací a další odborníky.

Pro účastníky jsme připravili zajímavé panelové diskuse, na kterých vystoupí představitelé velkých mezinárodních IT firem a klíčových zaměstnavatelů v tomto oboru, i neziskových organizací a škol.

Například na téma:

• Jak podpořit rozvoj IT dovedností dětí ve školách? Jak podpořit učitele ve využití ICT ve výuce?

Účastníci panelové diskuse: Pavel Kubů (Intel), Blanka Kozáková (KVIC), David Lesch (AV MEDIA), Milan Hausner (ZŠ Lupáčova, ředitel školy), Pavla Šabatková (eTwinning)

• Jak motivovat mladé lidi ke VŠ studiu IT oborů? Jací absolventi s IT dovednostmi na trhu práce chybí?

Účastníci panelové diskuse: Šárka Květoňová (FIT VUT v Brně), Martin Půlpitel (ČVUT), Josef Tesařík (MVŠO, TESCO SW), Václav Mach (Microsoft), Jaroslav Zelený (IBM ČR/ ICT Unie) a další témata.

Pro učitele nabízíme také možnost účasti na některém ze 4 praktických workshopů (ICT ve výuce všech předmětů; interaktivní tabule různých typů; eTwinning; evropské digitální učební materiály).

Konference je doprovázena také veletržní částí, na které se budou prezentovat jak školy, tak IT firmy a neziskové organizace. V případě zájmu vám nabízíme připojit se k veletrhu jako vystavovatel.

Účast na konferenci, workshopech i veletrhu je zdarma.

Podrobnější informace o konferenci včetně programu naleznete zde:  http://www.dzs.cz/index.php?a=view-project-folder&project_folder_id=516&>

Registrovat se můžete on-line zde:  https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?pli=1&formkey=dE9CeHVlQkFNWUplXzBZNjgyYm1USVE6MQ#gid=0.

Registrací se přihlašujete na celý program konference 9:00 – 17:00.

Pro učitele je možnost v registračním formuláři možnost vyjádřit zájem účastnit se kromě konference i workshopů.

Organizace a firmy mohou v rámci registračního formuláře vyjádřit zájem prezentovat materiály ve veletržní části akce.

Pro více informací neváhejte nás kontaktovat - kontaktní osoba: Mgr. Barbora Grečnerová, barbora.grecnerova@naep.cz .

S pozdravem,

Barbora Grečnerová a  Petr Chaluš

Dům zahraničních služeb

Národní agentura pro evropské vzdělávací programy