Vloženo: 23.08.2013 Autor: Jana Konečná / Oddělení prevence a volnočasových aktivit

Střední školy žádají o dotaci vygenerováním písemné žádosti z elektronického systému v termínu od 30. 9. do 25. 10. 2013.

Rozvojový program Hodnocení žáků a škol podle výsledků v soutěžích

v roce 2013 – Excelence středních škol 2013?

1)      Rozvojový program Hodnocení žáků a škol podle výsledků v soutěžích v roce 2013 – Excelence středních škol 2013 byl koncem března schválen poradou vedení MŠMT a vyhlášen 1. dubna 2013.

2)      Do programu Excelence SŠ nejsou zařazeny všechny soutěže na úrovni krajských, ústředních a mezinárodních kol. MŠMT v každém ročníku v příloze uvádí seznam soutěží, které jsou pro daný rok zařazeny. Prioritou programu je podpořit pedagogy přírodovědných, technických a dalších vybraných předmětů.

3)      Ihned po ukončení libovolného kola soutěže mohou organizátoři vkládat výsledkové listiny do připravených tabulek databáze. Ta se uzavře dne 27. září 2013. Po tomto datu už nebude možné výsledkové ani opravovat a upřesňovat. Každá výsledková listina by měla být do databáze doplněna do jednoho měsíce po skončení soutěže.

4)      Každá střední škola by si měla ve vlastním zájmu zkontrolovat výsledkové listiny soutěží, kterých se její žáci zúčastnili ve školním roce 2012/13. V případě zjištění chybného údaje je škola povinna kontaktovat příslušného organizátora soutěže, popřípadě tuto chybu oznámit na e-mailovou adresu: excelence@msmt.cz. Chyby je možné opravovat v elektronickém systému pouze do 27. září 2013.

5)      Střední školy žádají o dotaci vygenerováním písemné žádosti z elektronického systému v termínu od 30. 9. do 25. 10. 2013. Statutární zástupce žadatele žádost podepíše a zašle na adresu: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, odbor pro mládež, Karmelitská 7, 118 12 Praha 1.

6)      Škola obdrží finanční prostředky v I. čtvrtletí roku 2014. Dotaci lze použít pouze na odměny pedagogů podílejících se na přípravě žáka, který byl v tomto programu ohodnocen body za výsledky v soutěži.

7)      Každý žák musí obsadit jedinečnou pozici. V případě získání shodného počtu bodů s jiným účastníkem je nutno určit pořadí účastníků na základě kritérií, které si určí sám organizátor soutěže.

8)      Informace jsou k dispozici na adrese:  http://excelence.nidm.cz/  .

9)      Kontakty na odboru školství JMK: konecna.jana@kr-jihomoravsky.cz, tel.: 541 658 306