Vloženo: 15.11.2016 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení prevence a volnočasových aktivit

Sbíráš rád kameny či zkameněliny? Zajímáš se o svět okolo sebe a o jeho vznik? Dokážeš vidět v sopečné činnosti a v dalších procesech utvářejících krajinu báječné dobrodružství? A ještě rád/a soutěžíš? Pak je Geologická olympiáda právě pro Tebe!

Masarykova univerzita ve spolupráci s Českou geologickou službou, Univerzitou Karlovou, Muzeem Diamantů a dalšími muzei (již tradičně Jihočeské, Východočeské a další) poprvé celostátně vyhlašuje soutěž Geologická olympiáda, jejímž cílem je podpořit rozvíjení znalostí z oboru geologických věd (mineralogie, petrologie, vývoj života na Zemi apod.) a zároveň vyhledávat zájemce a talenty v tomto oboru.

Soutěž je určena žákům druhých stupňů ZŠ (kategorie A) a studentům SŠ (kategorie B), u víceletých gymnázií ekvivalentně uvedeným kategoriím. Soutěž proběhne stupňově v kole školním, okresním, krajském a celostátním. Školní a okresní kola proběhnou na jednotlivých školách standardně elektronickou cestou, krajská kola budou organizována mimo školy v odborných institucích, obvykle v krajských městech.

Do soutěže se mohou přihlašovat pouze žáci a studenti výše uvedených škol, resp. ekvivalentních stupňů. Zájemci (žáci a studenti) se musí nejprve zaregistrovat na webové adrese: https://is.muni.cz/elportal/ekurzy/GEO01 - Tato adresa je poskytována zájemcům pouze prostřednictvím ředitelů škol a vyučujících proto, aby zájemci o registraci byli opravdu pouze jejich žáci/ studenti.

Po úspěšné registraci v systému se uchazeč přihlásí do soutěže, vyplní dotazník s identifikačními údaji a při tom vloží heslo pro přihlášení do soutěže, kterým škola potvrzuje, že se jedná o jejího žáka.

Heslo zní: PrihlaskaGO2017 (prosíme o předání pouze zájemcům o soutěž prostřednictvím vyučujících).

Další veřejné informace lze najít na internetových stránkách Geologické olympiády: www.geologicka-olympiada.cz

Případné dotazy a připomínky lze směřovat na adresu: go@sci.muni.cz  nebo se můžete obracet přímo na mne na níže uvedených kontaktech.

Mgr. Kateřina Zachovalová, Ph.D.

Ústav geologických věd PřF MU

Kotlářská 2, 611 37 Brno