Vloženo: 11.03.2015 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení prevence a volnočasových aktivit

Další informace k Juniorskému maratonu 2015 - akce pro střední školy.

Ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy si Vás dovolujeme pozvat na letos
již 19. ročník projektu „Juniorský maraton – běžíme pro Evropu 2015“.

Juniorský maraton je běžecký závod desetičlenných družstev složených ze žáků středních škol, kteří společně zdolávají trať klasického maratonu. Celý úsek 42,195 km je rozdělen na deset částí a běží se formou štafety.

V roce 2014 se 14 semifinálových kol, konaných ve 13 krajských městech zúčastnilo 205 týmů, tedy 2 050 studentů. Akci provází mediální kampaň, jejímž cílem je podporovat kladný vztah mládeže ke sportu, zdravý životní styl, týmového ducha a preventivně působit proti užívání návykových látek.

V rámci celého projektu pořádáme 14 semifinálových kol po celé České Republice. Součástí každého semifinálového kola je bohatý doprovodný program. Můžete se například těšit na setkání s olympioniky, profesionálními trenéry, či si zabalancovat na slacklině. Neváhejte, registrujte tým a běžte s námi! Stejně jako Vy i my se snažíme  každým rokem posunout dále, a proto jsme si letos pro Vás přichystali pár novinek. Velmi si vážíme Vaší práce a snahy sestavit, často i ve Vašem volném čase, tým pro Juniorský maraton. Jsme si vědomi toho, že by tento projekt neexistoval bez Vaší pomoci! Jako odměnu za Vaše nasazení jsme pro Vás vytvořili dlouhodobý Věrnostní program, který má za úkol ocenit veškeré Vaše aktivity s týmem během závodů i mimo ně.

Více informací o projektu a registraci týmů naleznete na www.runczech.com a Facebooku.
Pokud máte jakékoliv dotazy, rádi Vám je zodpovíme na jmc@pim.cz.

Těšíme se na Vás!
Váš RunCzech tým