Vloženo: 16.01.2018 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení prevence a volnočasových aktivit

Informace o nové soutěži pro žáky a žákyně středních středních škol.

Dvolujeme si Vám představit projekt Miss Opravdová krása – MissOK 2018. A velice rádi bychom ocenili Vaši pomoc. O co se jedná?

Jedná se již o pátý ročník soutěže, který se rozrůstá na Moravu. Doposud soutěž působila v Olomouckém kraji, ve kterém se každoročně zapojilo mnoho středních škol.  Svým zaměřením tento projekt nemá obdobu. Jeho unikátnost tkví ve skutečnosti, že se nejedná pouze o klasickou soutěž krásy, nýbrž jde o koncept, který zapojuje žáky středních škol do všech oblastí přípravy. Tento koncept nazýváme „školy samy sobě“.

Do projektu se mohou zapojit žáci službových a kreativních oborů a využít tak své teoretické znalosti a zdokonalit se ve svých dovednostech. Přinášíme Vašim žákům unikátní možnost předvést své znalosti a dovednosti a především získat nové zkušenosti. Koncept spočívá v tom, že se žáci vybraných škol v rámci své praxe aktivně zapojují do příprav a realizace celého průběhu soutěže a pod dohledem profesionálního týmu tak utváří jeho konečnou podobu. Vybraní talentovaní žáci také předvedou své nadání při kulturním programu semifinálových večerů a galavečera.

Musíme říci, že se nám tato spolupráce v minulých ročnících velmi osvědčila, a rádi bychom na ni i letos navázali.

Co se týká organizace soutěže, castingy se budou konat koncem ledna 2018 v nákupních centrech v Olomouci, Brně a Zlíně. Semifinálové večery proběhnou v měsíci březnu a finálový slavnostní galavečer se poté uskuteční v červnu 2018. Na castingu rádi přivítáme kromě uchazeček o korunku krásy i talentované žáky, kteří by chtěli účinkovat v kulturním programu galavečera.

Přikládáme Vám propagační plakát soutěže a velmi Vás prosíme o jeho vyvěšení na Vašich webových popřípadě i facebookových stránkách, abychom oslovili co nejvíce studentek a studentů. Prosíme také o informování studentek o soutěži, například skrze školní rozhlas, případně školní časopisy, zájmové kroužky apod.

Více informací a pravidla soutěže si můžete přečíst na webu www.missok.cz.

Předem děkujeme za spolupráci a těšíme se na viděnou při semifinálovém kole v Brně.

Pokud budete mít jakékoliv návrhy či připomínky rádi je zapracujeme a společně soutěž posuneme zase o krok dále.

Přihlašování na MissOK 2018 bylo spuštěno dnes 18. 12. 2017 přes přihlašovací formulář na www.missok.cz. Castingy se uskuteční koncem ledna 2018 ve vybraných prostorách v Olomouci, Brně a Zlíně. Následně během března proběhnou semifinálové večery a velký galavečer se uskuteční v červnu 2018. Soutěž je opět pořádána v konceptu „školy samy sobě“, rádi tedy přivítáme na castingu kromě uchazeček o korunku krásy také talentované studenty, kteří nám pomohou s kulturním programem galavečera.

Kontakt:

Mgr. Roman Štěpánek