Vloženo: 25.08.2015 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení prevence a volnočasových aktivit

Všeobecná zdravotní pojišťovna
Dobrý den,
dovolte, abychom Vás informovali o novém edukačním projektu Všeobecné zdravotní pojišťovny VZPoura úrazům, který startuje s nastupujícím školním rokem 2015/2016. Projekt, jak už jeho název napovídá, je zaměřen na prevenci dětských úrazů. VZPoura úrazům se však od ostatních aktivit podobného charakteru liší tím, že je postavena na opravdových příbězích našich kolegů – ambasadorů projektu, kteří jsou sami po úrazu upoutáni na invalidní vozík nebo se s následky úrazu celoživotně potýkají.
Studentům základních a středních škol nabízíme organizovaná setkání s našimi ambasadory přímo na školách, kde jim problematiku úrazů přiblížíme neotřelou a interaktivní formou. Upozorníme je na rizika některých životních situací a vysvětlíme jim, jak lze vhodnými preventivními opatřeními úrazům předejít. Součástí besed jsou i autentická vyprávění našich kolegů. Setkání s lidmi, kteří z vlastní zkušenosti vědí, jaké je to žít s trvalými následky po úrazu, je vždy emotivní, důvěryhodné a motivační.
Edukační setkání se skládají ze dvou částí. První z nich představuje příběhy ambasadorů (jak k jejich úrazu došlo, jaká byla rekonvalescence a návrat do běžného života s hendikepem). Druhá část je edukační, zaměřená na vlastní prevenci úrazů. Pro žáky máme rovněž připravenou celou řadu tištěných materiálů a zábavných aktivit, které jsou dostupné i na webových stránkách projektu: www.vzpoura-urazum.cz. Zde je také možné si edukační setkání s našimi ambasadory objednat prostřednictvím jednoduchého formuláře nebo si celý edukační blok s veškerými materiály stáhnout.
Budeme velmi rádi, pokud informace o našem projektu předáte školám, které spadají do Vaší kompetence. Společně tak můžeme předcházet závažným dětským úrazům.
Za Vaši podporu a spolupráci Vám moc děkujeme.
Team VZPoury úrazů VZP ČR
Přihlaste se ještě dnes
Zhlédněte video-upoutávku k našemu projektu
a seznamte se s našimi ambasadory on-line:
Nadšená potápěčka
Jarmila Onderková
Závodník na čtyřkolkách
a stolní tenista
Michal Vondráček
Reprezentant ČR v alpském
lyžování a golfu
Pavel Bambousek
Jarmila Onderková Michal Vondráček Pavel Bambousek
Připravte se na VZPouru úrazům!