Vloženo: 15.03.2016 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení prevence a volnočasových aktivit

Pro MŠ, ZŠ a SŠ na předcházení úrazům.

Všeobecná zdravotní pojišťovna
Dobrý den,
na začátku letošního školního roku jsme Vás informovali o edukačním projektu Všeobecné zdravotní pojišťovny VZPoura úrazům, který je zaměřen na prevenci dětských úrazů. I díky Vašemu zapojení se projekt setkal s nebývalým zájmem ze strany základních, středních, ale i mateřských škol.
Během několika málo měsíců se nám podařilo uskutečnit edukační setkání na více než 70 školách. Z důvodu neutuchajícího zájmu jsme se nyní rozhodli naši nabídku rozšířit a od poloviny března až do konce června nabízíme nové volné termíny. Byli bychom Vám velmi vděčni, kdybyste nám opět pomohli předat tuto informaci školám, které spadají do Vaší kompetence.
Projekt VZPoura úrazům je postaven na opravdových příbězích našich kolegů – ambasadorů projektu, kteří jsou sami po úrazu upoutáni na invalidní vozík nebo se s následky úrazu celoživotně potýkají. Studentům nabízíme organizovaná setkání s našimi ambasadory přímo na školách, kde jim problematiku úrazů přiblížíme, upozorníme je na rizika některých životních situací a vysvětlíme jim, jak lze vhodnými preventivními opatřeními úrazům předejít. Setkání s lidmi, kteří z vlastní zkušenosti vědí, jaké je to žít s trvalými následky po úrazu, je vždy emotivní, důvěryhodné a motivační.
Edukační setkání se skládají ze dvou částí. První z nich představuje příběhy ambasadorů (jak k jejich úrazu došlo, jaká byla rekonvalescence a návrat do běžného života s hendikepem). Druhá část je vzdělávací, zaměřená na vlastní prevenci úrazů. Pro žáky máme rovněž připravenou celou řadu tištěných materiálů a zábavných aktivit, včetně edukačního videa, které jsou dostupné i na webových stránkách projektu: www.vzpoura-urazum.cz. Zde je také možné si setkání s našimi ambasadory objednat prostřednictvím jednoduchého formuláře.
Budeme velmi rádi, pokud informace o našem projektu a nově vypsaných termínech předáte zástupcům škol. Společně tak můžeme předcházet závažným dětským úrazům.
Za Vaši podporu a spolupráci Vám moc děkujeme.
Tým VZPoury úrazům VZP ČR
Přihlaste se ještě dnes
Zhlédněte video-upoutávku k našemu projektu
a seznamte se s našimi ambasadory on-line:
Nadšená potápěčka
Jarmila Onderková
Závodník na čtyřkolkách
a stolní tenista
Michal Vondráček
Reprezentant ČR v alpském
lyžování a golfu
Pavel Bambousek
Jarmila Onderková Michal Vondráček Pavel Bambousek
Připravte se na VZPouru úrazům!