Vloženo: 22.11.2017 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

Honzík chodí do třetí třídy a má další dva sourozence. Maminka s nimi zůstala sama a je pro ni velmi těžké hradit všechny mimoškolní aktivity.  Celá třída má jet na lyžařský výcvik a Honzík asi nepojede. Paní učitelka nebo výchovný poradce poradí mamince, aby se obrátila na PATRON. My pro Honzíka peníze na lyžařský výcvik vybereme.

Tzv. „patronem“ příběhu se stává paní učitelka, nebo výchovný poradce, který projekt Honzíkově mamince zprostředkoval. Patronem příběhů se může stát každý – učitelka, vychovatelka v družině, nebo rodinný známý.

Tento příběhy demonstrují práci PATRONa. PATRON je charitativní projekt, jehož smyslem a cílem je pomáhat sociálně a zdravotně znevýhodněným dětem a jejich rodinám v celé České republice. Jádrem naší práce je zveřejňování příběhů dětí, které neměli v životě štěstí. Pro každé dítě a jeho příběh se snažíme získat finanční prostředky, které by pokryly jeho konkrétní potřeby.Takovými potřebami mohou být zdravotní pomůcky, sportovní vybavení, uhrazení zájmového kroužku nebo vzdělávání, ale i další pomoc rodinám s dětmi v nouzi. Na cílovou částku se libovolným příspěvkem skládá více jednotlivců. Pracovníci projektu PATRON poctivě ověřují všechny informace o rodině a dítěti a garantují tak pravdivost příběhu.

Každý může přihlásit do projektu příběh dítěte a stát se patronem (osobou, která se zaručí za pravdivost příběhu), stačí k tomu pouze souhlas zákonného zástupce. Mezi našimi patrony máme učitele, vedoucí zájmových kroužků, pracovníky neziskových organizací, pracovníky OSPODu nebo rodinné přátele.

Máte-li v okolí dítě, které potřebuje pomoci, nenechávejte si to pro sebe. Znáte rodinu, která si nemůže dovolit zaplatit zdravotní pomůcku pro své dítě? Víte o dítěti, které nechodí na obědy do školní jídelny, protože na to jeho rodina nemá peníze? Potřebuje pomoc Vaše dítě? Podělte se o jejich příběhy a pomozte nám vrátit jim naději na lepší zítřky.

Pomůžeme!

INFO@PATRONDETI.CZ