Vloženo: 06.05.2019 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

Stipendijní nabídka pro žáky a žákyně 6. ročníku ZŠ nebo prim osmiletých gymnázií.

Do 7. 6. 2019 se můžou žáci a žákyně dodatečně hlásit na výběrové řízení binacionálního-bilinguálního Gymnázia Friedricha Schillera v Pirně / Sasko.

Internátní ubytování (od neděle do pátku) a stravování je českým žákům a žákyním hrazeno ministerstvy obou států. Předpokladem k přijetí je velmi dobrý prospěch v dosavadním studiu, dobrá znalost německého nebo anglického jazyka a schopnost rychlého přizpůsobení ke studiu v zahraničí.

Podmínky stipendia, kontaktní osobu na MŠMT a informace ke dvoukolovým příjímacím zkouškám naleznete v oznámení MŠMT zde: https://www.dzs.cz/cz/akademicka-informacni-agentura/stipendia-MSMT/

Kontakt:

Sabine Borovanská, M.A.

Odborná referentka
Akademická informační agentura (AIA)

Oddělení bilaterálních a multilaterálních programů

Tel.: (+420) 221 850 504

E-mail: sabine.borovanska@dzs.cz