Vloženo: 16.03.2017 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

Soutěž pro žáky středních škol - přihlašování končí již 20. bžezna 2017.

Rádi bychom Vás informovali, že přihlašování do soutěže EuropaSecura končí již 20. března.

Registrace stále běží na webu soutěže. Studenti mohou v rámci devátého ročníku soutěže pro středoškolské studenty s tématikou evropské integrace a bezpečnostních vztahů uplatnit a rozšířit své znalosti a schopnosti, získat unikátní zážitek z týdne na vojenské základně v Brdech a vyhrát zájezd do Bruselu. Počet týmů z jedné školy není omezen a pedagogický dozor není pro účely soutěže nutný.

Rád bych Vás tímto požádal o informování studentů o blížícím se konci registrace, která nezabere více než 10 minut jejich času.

Soutěž EuropaSecura je složena ze tří kol:

1.  První kolo - tříčlenné týmy studentů vyplňují online vědomostní test (27. až 28. březen 2017).

2.  Krajské kolo - studenti vypracují a případně obhajují bezpečnostní analýzy před odbornou porotou (duben - květen 2017).

3.  Celostátní kolo – nejlepší tým z každého kraje postupuje do kola národního, které je pořádáno v úzké spolupráci s Armádou České republiky a Ministerstvem obrany na vojenské základně v Brdech od 12. do 16. června 2017. Soutěžící budou plnit nejrůznější úkoly v terénu i na složitých jednáních jako diplomaté členských zemí EU/NATO.

Hlavní cenou pro 3 nejlepší týmy je třídenní cesta do Bruselu a návštěva institucí EU, která se uskuteční na konci června 2017. Více informací a registrace najdete na stránkách www.EuropaSecura.cz. Letáček s informacemi o soutěži, který je možné distribuovat mezi studenty naleznete k vytištění zde

V případě jakýchkoliv dotazů mne neváhejte kontaktovat. Předem Vám děkuji za sdílení informací o soutěži mezi studenty a věřím, že budou dobře reprezentovat Vaši školu.

Martin Vokálek

Koordinátor projektu

Institut pro evropskou politiku EUROPEUM

Rytířská 31, 110 00, Praha 1

www.europeum.org

europasecura@europasecura.cz

+420 224 186 207

Soutěž EuropaSecura je organizována Institutem pro evropskou politiku EUROPEUM ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí České republiky, Zastoupením Evropské komise v České republice, Ministerstvem obrany, Armádou České republiky a sítí Eurocenter.