Vloženo: 13.03.2013 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

Cílem soutěže je zábavnou formou informovat, motivovat a zapojit dosud nezapojené školy, žáky, učitele, pracovníky v oblasti školství a další cílové skupiny do Programu celoživotního učení (Comenius, eTwinning, Leonardo da Vinci, SVES a dalších) a informovat je o plánech Evropské komise na návazné evropské vzdělávací programy od roku 2014.

Zapojte se do nové soutěže a uspořádejte ve své škole Evropský den

Dům zahraničních služeb vyhlašuje soutěž „Evropa otevřená všem, škola otevřená všem“. Soutěž je určena mateřským, základním a středním školám v České republice. Hlavním úkolem soutěže je sestavení návrhu programu „Evropského dne - Evropa otevřená všem, škola otevřená všem“, který umožní žákům i hostům seznámit se s Evropou kreativním způsobem. Program Evropského dne může škola naplánovat zcela dle svých představ jako jeden celoškolní projektový den. Návrhy na program Evropského dne lze zaslat emailem do 5. dubna 2013. Vítězné školy budou oceněny finanční a organizační podporou Evropských dnů, které proběhnou 9. května - 27. června 2013.  Všechny potřebné informace o soutěži naleznete na webových stránkách www.evropanasimaocima.cz.