Vloženo: 01.04.2021 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

tým okolo FabLabu Brno využil dlouhé měsíce lockdownu k vytvoření unikátního projektu FabLab University. Zúročí v něm své znalosti technologií a digitálního řemesla a několikaleté zkušenosti s vedením workshopů na školách i ve vlastní otevřené dílně. Zcela nový projekt cílí na učitele i jejich studenty a má za cíl podpořit využití moderních digitálních strojů (např. 3D tiskárny) ve výuce na základních i středních školách.

Připraveny jsou akreditované prezenční kurzy pro učitele, na které se pedagogové budou moct přihlašovat již teď a proběhnout, jakmile to pandemická situace dovolí, a online vzdělávací platforma plná videotutoriálů, projektů a předpřipravených lekcí pro třídy.

Ta je spuštěna na hwww.fablabuniversity.cz/. Součástí projektu je i vytvoření komunity makerů na facebookové stránce.

Vše podstatné je pro vás shrnuto v krátkém videu.