Vloženo: 24.11.2017 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

Masarykova univerzita ve spolupráci s Českou geologickou službou, Univerzitou Karlovou a Asociací muzeí a galerií ČR letos opět vyhlašuje celostátní soutěž Geologická olympiáda, jejímž cílem je podpořit rozvíjení znalostí v geologických oborech a zároveň vyhledávat a podporovat talenty v tomto oboru.

Školní a okresní kola proběhnou na školách elektronicky (testy připraví organizátoři), aby organizace učitelům zabrala co nejméně času. Krajská kola budou organizovat vysoké školy a muzea. Celostátní kolo bude pořádat Přírodovědecká fakulta MU v Brně. Pro vítěze jsou připraveny zajímavé ceny od organizátorů a především od partnera olympiády – Muzea diamantů v Praze. Novinkou letošního ročníku je účast nejúspěšnějších řešitelů olympiády na týdenním soustředění, kde proběhne sestavení reprezentačního týmu Mezinárodní olympiády věd o Zemi, která se bude konat v 8. – 17. srpna 2018 v Thajsku.

Prosíme o zaslání přiloženého dopisu a návodu pro registraci soutěžících ředitelům všem základních a středních škol ve Vašem kraji, propagaci Geologické olympiády na webových stránkách a sociálních sítích a další podporu.

Další informace ke geologické olympiádě najdete zde:

https://is.muni.cz/elportal/ekurzy/geo2018 (registrace a přihláška)

http://ugv.sci.muni.cz/pro-verejnost/souteze

http://www.geologicka-olympiada.cz/ (aktuální informace jsou v přípravě)

https://www.facebook.com/Geologická-olympiáda-1086492694812703/

Termíny:

  • uzávěrka přihlášek: pondělí 8. ledna 2018
  • školní kola: středa 10. ledna 2018
  • okresní kola: středa 24. ledna 2018
  • krajská kola: pondělí 16. dubna 2018
  • ústřední kolo: středa 9. května 2018

 Kontaktní adresa: go@sci.muni.cz

 

Související dokumenty