Vloženo: 23.04.2013 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

Americká obchodní komora v České republice vyhlašuje v rámci programu One World, Many Voices další ročník soutěže o granty na veřejně prospěšné projekty. Hlavní motivací tohoto programu je posílit občanskou participaci ve společnosti, tedy zapojení dětí a mladých lidí do veřejného života v místní komunitě

Americká obchodní komora v České republice vyhlašuje v rámci programu One World, Many Voices další ročník soutěže o granty na veřejně prospěšné projekty. Stejně jako v loňském roce je hlavní motivací tohoto programu posílit občanskou participaci ve společnosti, tedy zapojení dětí a mladých lidí do veřejného života v místní komunitě.

O granty může se svým projektem soutěžit třída základní nebo střední veřejné školy v České republice (případně jiná školní skupina). Navržený projekt musí být přímo přínosný pro širší místní komunitu a na jeho realizaci musí žáci nebo studenti spolupracovat i s obecním či krajským zastupitelstvem, nebo jinými volenými zástupci veřejné správy.  Podmínkou je, aby hlavními iniciátory a realizátory přihlášených projektů byli žáci nebo studenti. Z programu budou podpořeny takové projekty, které změní život v obci k lepšímu na dlouhou dobu. Žadatelé mohou na svůj projekt získat grant v rozmezí 10.000-100.000 Kč.

V příloze naleznete podrobné informace a budu ráda, pokud je budete sdílet dál. Návrhy projektů mohou být podávány do 17. června 2013.

Aktuální informace vždy najdete na www.facebook.com/OneWorldManyVoices

Kontakt:

Eva Chvalkovská | Deputy Director