Vloženo: 08.04.2013 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

Nabídka Ústavu pro studium totalitních režimů. Níže dopis a podrobné infromace.

Vážená paní ředitelko, vážený pane řediteli,

dovoluji si Vás informovat o e-learningovém kurzu Jak učit o komunismu?, který pořádá Ústav pro studium totalitních režimů pro učitele dějepisu a společenských věd. Kurz je zdarma a je akreditován MŠMT. Prosíme, věnujte naší nabídce pozornost a předejte ji učitelům dějepisu na Vaší škole.

Forma e-learningového kurzu je časově nenáročný způsob sebevzdělávání v souladu se západoevropskými trendy v pedagogice. Účastník kurzu studuje libovolně v rámci svého volného času a škola tak není zatížena suplováním. Učitel se k látce navíc může neustále vracet a nabité vědomosti tak lépe vstřebá. Kurz je v rámci e-learningového prostředí moodle řízen zkušeným lektorem, který je účastníkům k dispozici. Více informací naleznete na http://www.ustrcr.cz/moodle/ .

Kurz Jak učit o komunismu? bude v rámci aplikace Moodle spuštěn v pondělí 22. dubna 2013 a potrvá do pondělí 27. května. Školení přihlášených účastníků proběhne v pátek 19. dubna od 10 hodin v Praze v sídle Ústavu pro studium totalitních režimů (Siwiecova 2, Praha 3 - Žižkov), případně dle možností a zájmu 18. nebo 19. dubna v jiném krajském městě.

Kurz Jak učit o komunismu? se v pěti týdenních lekcích věnuje základním problémům poválečného vývoje české společnosti a zaměřuje se na analytické a interpretační dovednosti spojené s prací s filmem, s fotografií, či se svědectvím pamětníka.

Absolventi kurzu obdrží zdarma výukové materiály Ústavu pro studium totalitních režimů: výuková DVD Listopad 1989 a cesta k němu, DVD Obrazy (z) kolektivizace, DVD Česká společnost 1969-1989.

Zájemce o kurz prosíme, aby se hlásili na e-mail anna.macourkova@ustrcr.cz.

Anna Macourková

Ústav pro studium totalitních režimů

Siwiecova 2, Praha 3