Vloženo: 04.04.2014 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

Simulace televizní debaty na profesionální úrovni. V Olomouci 28. 4. a v Brně 29. dubna 2014.

Projekt Kavárna Evropa: sestává z několika aktivit, které jsou určeny jak studentům středních škol, tak široké veřejnosti, s cílem zvýšit jejich znalosti o právech občanů EU a podnítit jejich aktivní účast na demokratickém životě v EU. Studenti se v rámci projektu zúčastní poutavých přednášek za účasti známých a významných osobností veřejného a politického života včetně odborníků z praxe. Poté budou mít za úkol připravit se v týmu na Diskuzní debatu (ve stylu pořadu Otázky Václava Moravce), prezentovat a konfrontovat svá stanoviska s dalšími týmy. Nejlepší tým ze sedmi vybraných měst postoupí do závěrečné konference do Olomouce.
Zapojení široké veřejnosti proběhne prostřednictvím besed, které budou konány vždy v odpoledních hodinách. Cílem těchto besed je zvýšit povědomí a podnítit diskusi o občanství EU a jeho dopadech na každodenní život občanů EU. Účastníci se dozvědí či prohloubí své znalosti o právech, která jim díky členství jejich země v EU náleží, aby je následně mohli aktivně a plně uplatňovat. Navíc budou moci diskutovat a sdílet své zkušenosti a vyjádřit svůj názor na výhody či nevýhody plynoucí z občanství EU, čímž se budou aktivně podílet na utváření demokratického prostoru EU. Účastníky besed budou zejména europoslanci či osoby, které mají dlouholetou zkušenost s životem v EU (v zahraničí). Projekt je realizován v sedmi městech České republiky - Olomouc, Zlín, Brno, Opava, Ostrava, Pardubice, Žďár nad Sázavou).

(podporuje Zastoupení Evropské komise v ČR) pořádá – Simulace TV debaty v reálném prostředí a s moderací moderátorky ČT Daniely Písařovicové.

Studenti budou mít jedinečnou možnost otestovat si své prezentační a argumentační dovednosti a také znalosti a zažít něco netradičního. Díky desítkám úspěšně realizovaných projektů víme, že simulace a praktická zapojení studentů jsou nejen poutavé a záživné, ale mají také největší vzdělávací efekt.

Bližší o projektu lze nalézt také na Facebooku.

Kontakt:

PhDr. Radim Kašpar