Vloženo: 21.10.2015 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

Telefonické tlumočení je v současnosti poskytováno v šesti světových jazycích - angličtina, francouzština, ruština, ukrajinština, vietnamština a arabština.

MyInterpreter.cz - komunitní telefonické tlumočení pro veřejné instituce v České republice. Tato služba byla spuštěna 1. 9. 2015 a je k dispozici všem veřejným institucím včetně všech škol v České republice. Tímto tuto službu nabízíme také školám.

Představení služby
Telefonické tlumočení MyInterpreter.cz umožňuje lidem, kteří neovládají český jazyk, jednat s řediteli, učiteli a jinými zaměstnanci škol za pomoci profesionálních komunitních tlumočníků.
Služba MyInterpreter.cz je v současnosti poskytována v 6-ti světových jazycích - angličtina, francouzština, ruština, ukrajinština, vietnamština a arabština.

Princip služby je velice jednoduchý:
Jednotlivec, který potřebuje tlumočení při jednání ve škole, zavolá ze svého telefonu (podmínkou je SIM českého operátora nebo pevná linka v ČR) na linku MyInterpreter.cz, kde bude vyzván automatickou ústřednou zvolit daný jazyk a bude následně přepojen na příslušného tlumočníka.
Volající vysvětlí tlumočníkovi stručně svou situaci a po nastavení hlasitého odposlechu může začít jednání mezi volajícím, tlumočníkem a třetí stranou jednání.

Pro více informací navštivte prosím www.myinterpreter.cz.

Tato služba představuje zajímavou možnost, jak předejít případným problémům a nedorozuměním, s nimiž se mohou zaměstnanci škol setkat při jednání s osobami, jež neovládají dobře či vůbec český jazyk. Telefonické tlumočení je praktičtější a levnější než tlumočení klasické, přičemž náklady na něj nese volající – tedy klient, který potřebuje tlumočení ze svého rodného jazyka do češtiny.

Kontakt:
Bc. Martina Sládková