Vloženo: 19.04.2023 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

Letní akademie Discover je týdenní vzdělávací akce pořádaná pro středoškoláky a středoškolačky (minimální věk 15 let, letošní maturanti a maturantky jsou také vítáni) z Česka, Slovenska i celého světa. Na kurzech a workshopech mají studenti příležitost zkoumat předměty, které je zajímají, a objevovat, co je baví. Nabídka kurzů na Discoveru je rozmanitá, od mezinárodního práva a medicíny přes fotografii, urbanismus a aplikovanou sociologii až po experimentální ekonomii a neurovědu a kurzy jsou vedeny talentovanými vysokoškoláky a mladými profesionály s různorodými a inspirativními zkušenostmi, přičemž podstatná část z nich jsou absolventy/studenty prestižních zahraničních univerzit (včetně třeba Cambridge, Oxfordu atd.). Kromě toho studenti absolvují rozmanité aktivity, od sportovních a zážitkových her až po diskuse a reflexe, a velký důraz mj. klademe na téma duševního zdraví.

Discover je neziskový projekt organizovaný dobrovolníky a velice nám záleží na tom, aby se Discoveru mohl zúčastnit kdokoliv, kdo má chuť poznat něco nového, bez ohledu na jeho či její finanční situaci. Aktivně se snažíme, aby mezi účastníky nedominovali studenti/ky z Prahy a prestižních gymnázií, naopak se snažíme přitáhnout středoškoláky z regionů a nízkopříjmových/marginalizovaných skupin. Studentům a studentkám i díky donorům proto nabízíme možnost zažádat o stipendium až do plné výše účastnického poplatku (poplatek 290 EUR pokrývá celý týdenní program včetně ubytování a stravy).

Ze zpětné vazby od studentů/ek víme, že Discover je pro ně úžasný a často transformativní zážitek, např. proto, že se díky němu nadchnou do vzdělávání a rozšíří se jim obzory, často se zásadním způsobem zvýší jejich ambice co se týče budoucího vysokoškolského vzdělání (třeba začnou uvažovat o tom, že se přihlásí na lepší vysoké školy v Česku, ale i v zahraničí). Pokud Vás Letní akademie Discover zaujala, chtěla jsem Vás požádat o její propagaci na sociálních sítích a taky vůči školám zřizovaným Vaším krajem. S tím Vám jsme případně ochotni pomoci, aby pro Vás propagace byla co nejjednodušší (v příloze posílám letáček a e-mail, který můžete poslat ředitelům/ředitelkám škol, ale bylo by skvělé, kdybyste to mohl dostat třeba do nějakého newsletteru pro školy, pokud Váš kraj nějaký rozesílá; v případě zájmu jsme schopni i uspořádat přednášku nebo webinář).

Více informací neleznete na https://discover.sk/cs/ a pokud budete mít jakékoliv dotazy, neváhejte se na nás kdykoliv obrátit na outreach@discover.sk.