Vloženo: 19.06.2013 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

Ústav pro studium totalitních režimů pořádá letní školu pro učitele dějepisu a společenskovědních předmětů na ZŠ a SŠ. Letošním tématem je Rezistence v soudobých českých dějinách.

Ústav pro studium totalitních režimů pořádá ve dnech 29.30. srpna 2013 letní školu pro učitele dějepisu a společenskovědních předmětů na ZŠ a SŠ. Letošním tématem je Rezistence v soudobých českých dějinách. Dvoudenní intenzivní kurz je zdarma, účastníci si hradí ubytování a dopravu.

Šestý ročník letní školy se zaměří na problematiku rezistence v české společnosti od 40. do 80. let 20. století. Toto téma vyvolává řadu kontroverzí: Jak hodnotit odboj? Je smyslem školní výuky reprodukce politicky korektních postojů? Nakolik problematizovat ustálené interpretace odbojových činů? Existoval vůbec „třetí odboj“? Jak se liší rezistence obyvatelstva vůči režimu v první polovině 40. let a o deset let později? V rámci kurzu tyto otázky zazní jak na metodických seminářích, které zohlední kontext školní výuky, tak během panelové diskuse a odborných přednášek. Součástí doprovodného programu bude např. večerní filmová projekce v kině Aero.

Letní škola se uskuteční v Ústavu pro studium totalitních režimů, Siwiecova 2, Praha 3 – Žižkov. Zájemce prosíme o registraci na e-mailu: anna.macourkova@ustrcr.cz .

Podrobný program naleznete na: http://www.ustrcr.cz/cs/vzdelavani

Kontakt:

Anna Macourková

Oddělení výstav a vzdělávání

Odbor ediční

Ústav pro studium totalitních režimů

Siwiecova 2, Praha 3