Vloženo: 24.03.2014 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

V České republice kdysi mělo 60% základních škol žákovské parlamenty či různé jejich odnože, avšak většina z nich fungovala jen formálně. Již od roku 2009 však školám nabízí pomoc CEDU – Centrum pro demokratické učení, které podporuje občanské vzdělávání u nás v zemi právě skrze žákovské samosprávy.

V České republice kdysi mělo 60% základních škol žákovské parlamenty či různé jejich odnože, avšak většina z nich fungovala jen formálně. Již od roku 2009 však školám nabízí pomoc CEDU – Centrum pro demokratické učení, které podporuje občanské vzdělávání u nás v zemi právě skrze žákovské samosprávy.

Stav se proto za posledních několik let podstatně změnil, stejně jako klima v České republice a vztah k občanskému vzdělávání. I díky tomu mohla ve všech krajích vzniknout na základních školách Konzultační centra pro žákovské parlamenty. Jednou z našich společných aktivit je i zjištění reálného stavu samospráv v naší zemi a potřeby škol při práci s „hlasem žáků“.

VYTVOŘILI JSME PROTO VÝZKUM, KTERÝ BUDOU VYPLŇOVAT DÍKY SPOLUPRÁCI KRAJŮ, ZÁKLADNÍCH ŠKOL A NEZISKOVÉHO SEKTORU VŠECHNY ZŠ V ČESKÉ REPUBLICE: http://s.click4survey.cz/aa3dcee2.

Vyplněním tohoto dotazníku poskytnete cenné údaje, které v našem kraji pomohou zmapovat reálný stav práce se žákovskými parlamenty na základních školách. Údaje budou využity výhradně pro to, aby mohlo „Konzultační centrum…“ ve spolupráci s krajem vytvářet efektivní formy podpory ředitelům a učitelům, kteří s žákovskými parlamenty pracují. Dotazník je krátký a jeho vyplnění nezabere více jak 5 minut.

Kontakt:

Kamila PETROVSKÁ

CEDU - Centrum pro demokratické učení, o. p. s.

GSM: (+420) 606 103 113

Kosárkovo náb. 2, Praha 1