Vloženo: 06.03.2014 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

Pro žáky a studenty ve věku 15 - 19 let. Podrobnosti níže a v přílohách. Uzávěrka přihlášek 6. 4. 2014.

Byl zahájení již třináctého ročníku jedinečné mezinárodní soutěže pro studenty a mládež ve věku 15-19 let - Aliante, do které se každoročně zapojí tisíce
studentů z celé Evropy. Soutěž Aliante se letos koná celkem v jedenácti státech včetně České republiky a svým účastníkům nabízí nejen rozšíření znalostí o Severoatlantické alianci, zvýšení povědomí a bezpečnostní problematice a reáliích dnešního světa, ale díky mezinárodnímu rozměru i navázání kontaktů s mladými lidmi v dalších zemích. Studenty, kteří uspějí ve vědomostních kolech, čeká mezinárodní finále organizované elitní vojenskou jednotkou – v letošním roce proběhne na Slovensku ve výcvikovém centru Lešť. Pro vítěze pak připravujeme poznávací exkurzi, kterou nelze objednat u žádné cestovní kanceláře, tentokrát po Německu a jeho kulturních památkách i vojenských základnách. Věříme, že účast v Aliante 2014 může být pro studenty velice přínosná a nápomocná v jejich osobnostním růstu.

Více informací můžete nalézt na oficiálních stránkách soutěže www.project-aliante.org a
www.facebook.com/aliantecompetition,

první kolo bylo zahájeno 3. března a do soutěže se je možno přihlásit až do 6. 4. 2014.