Vloženo: 05.01.2016 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

Portál s informacemi o edukačních programech paměťových institucí vytvořených pro mateřské, základní a střední odborné školy.

Rádi bychom Vás seznámili s novým vzdělávacím portálem muzeí a galerií „MUZEOEDU“, který Metodické centrum muzejní pedagogiky s podporou MKČR připravilo a informovali Vás tak o edukačních programech paměťových institucí vytvořených pro mateřské, základní a střední odborné školy.

Portál : http://www.muzeoedu.cz/poskytuje nabídku aktuálních programů muzeí a galerií v ČR školám, pedagogům, studentům a dalším zúčastněným s možností jednoduchého výběru dle několika kritérií. Učitelům předškolního, základního a středního vzdělávání slouží web k rychlé a přehledné orientaci v edukační nabídce muzeí a galerií.

Návštěvníci portálu mají možnosti výběru vzdělávacích aktivit podle několika kritérií. Jedná se o výběr dle místa - nástrojem je mapa krajů, dle stupně vzdělání – předškolní vzdělávání, 1. a 2. stupeň  základního vzdělávání, střední školy a gymnázia, dle oblasti vzdělávání a průřezových témat RVP a také dle termínů.

Byli bychom rádi, kdyby byl portál pedagogy využíván a sloužil snadné a přehledné orientaci v nabídce edukačních programů muzeí a galerií školám.

Kontakt:

Mgr. Pavla Vykoupilová