Vloženo: 07.03.2013 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

Soutěž ministerstva zemědělství u příležitosti Světového dne vody 2013 na zajímavé téma, o ještě zajímavější ceny. Pro všechny základní školy a víceletá gymnázia.

Ministerstvo zemědělství vyhlašuje u příležitosti Světového dne vody 7. ročník soutěže pro žáky základních škol a nižších tříd víceletých gymnázií (příp. volnočasových institucí). Letošní rok byl OSN vyhlášen jako "Mezinárodní roku pro vodní spolupráci", a proto je naše soutěž "Na stejné vlně", ve které lze vyhrát řadu pěkných cen, určena pro týmy.

Cílem soutěže je, aby si děti uvědomily, že voda je obnovitelný, svým množstvím omezený přírodní zdroj, který je nepravidelně rozložený v čase i prostoru, a proto je nutné na jejím využívání spolupracovat a s vodou efektivně hospodařit.

Soutěží se ve dvou tematických a věkových kategoriích.

I. stupeň ZŠ - fotografie obrazců a uskupení na téma vody

II. stupeň ZŠ/nižší ročníky víceletých gymnázií - projekt na téma Efektivní využívání vodních zdrojů

Ocenění

Uvědomujeme si, že nejvíce práce mají při soutěžích především školy, a proto jsme letos ceny za nejlepší práce v každé kategorii navrhli jak pro děti tak pro jejich pedagogické vedení.

1. místo               Projektor s plátnem a vstupenky pro celou třídu do 1 z vybraných atrakcí (aquaparky, vodní světy, kina IMAX 3D, ZOO, věděcko-technické parky aj. podle místa bydliště)

2. místo               Podvodní kompaktní fotoaparát a láhve na vodu pro celou třídu

3. místo               Stroj na limonádu s příslušenstvím a drobné propagační dárky pro děti

V příloze si Vám dovolujeme postoupit pravidla soutěže a plakát k soutěži. Bližší informace k soutěži najdete také na internetových stránkách Ministerstva zemědělství http://eagri.cz/public/web/mze/voda/detska-soutez/ nebo se můžete obrátit přímo na koordinátorku soutěže Mgr. Lucii Nádvorníkovou.

Kontakt:

Mgr. Lucie Nádvorníková