Vloženo: 15.11.2012 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

Střední školy v ČR mohou požádat o roční hostování (10 měsíců) amerického studenta, absolventa bakalářského programu, který bude na škole asistovat učiteli při výuce angličtiny. Stipendista je finančně zajišten, škola mu pomáhá opatřit odpovídající ubytování.

V rámci Fulbrightova programu asistentů ve výuce anglického jazyka mohou české střední školy požádat o hostování amerického studenta, absolventa

bakalářského programu, který bude na škole po dobu jednoho školního roku asistovat učitelům při výuce angličtiny.

Stipendista je finančně zajištěn, škola mu pomáhá opatřit odpovídající ubytování. Asistent se podílí na výuce v rozsahu 15 hodin.

Informace zde http://www.fulbright.cz/program-asistentu-ve-vyuce-anglickeho-jazyka

Školy zajímající se o účast v programu musí do 1. února 2013 zaslat vyplněnou žádost (viz níže) na email fulbright@fulbright.cz.

V letošním roce 10 asistentů, stipendistů Fulbrightova programu, působí na středních školách v celé ČR, např. Gymnázium Teplice, Gymnázium Uničov, Vyšší odborná škola a střední průmyslová škola elektrotechnická v Plzni, Gymnázium Vítkov a dalších.

Andrea Semancova

Program Officer