Vloženo: 03.04.2013 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

Přijměte nabídku partnerství v dopravním projektu. Projekt je pro školy a školská zařízení, která se zajímají o mobilitu a dopravní obslužnost. Podrobnosti v příloze.

Město Peterborough z regionu Východní Anglie hledá partnera pro projekt z oblasti dopravy pod názvem Intelligent Energy Europe – STEER.

Projekt cílí na obyvatele města a dojíždějící pracovníky ve vztahu k podpoře dojíždění na jízdních kolech do zaměstnání se zaměřením na:

1. podniky a jejich zaměstnance s cílem přesvědčit je o využívání jiných dopravních prostředků a o výhodnosti udržitelné osobní přepravy na krátké vzdálenosti a

2. školáky ve vztahu ke vštípení nových návyků ve využívání osobní přepravy, jako je chůze či jízda na kole v raném věku.

Hlavní cíle projektu jsou:

1. Redukovat emise CO2 snížením užívání osobních automobilů;

2. Docílit nárůstu počtu uživatelů hromadné dopravy a sdílení automobilů mezi občany města;

3. Redukce obezity a podpora aktivního cestování cílenými zásahy

Pokud vás projekt zaujal a chcete získat další informace, kontaktujte Janet Brown z Peterborough City Council:

Janet Brown

Programme Manager

Janet.brown@peterborough.gov.uk

Dear colleagues,

Please find attached a partner search from the City of Peterborough in the East of England region seeking partners for an Intelligent Energy Europe – STEER (transport) project.

The project aims to work with residents and commuters in the city to encourage and sustain cycling with a particular focus on:

1. businesses and commuters, with the aim of converting more transport users to sustainable forms of transport for relatively small trips, and;

2. school children with the aim of encouraging walking and cycling and thereby embedding a sustainable transport ethos at an early age

The main objectives of the project are to:

1. Reducing CO2 emissions through a drop in car trips;

2. Increasing the proportion of travel amongst Peterborough’s residents and commuters by sustainable transport e.g. an increase in car sharing;

3. Reducing obesity and increasing active travel with targeted interventions.

If you are interested in learning more, please contact Janet Brown at Peterborough City Council:

Janet Brown

Programme Manager