Vloženo: 01.11.2016 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

Zespół Szkół w Pajęcznie Lodžské vojvodství. Oslovující dopis v příloze (anglicky).

Předávuáme Vám k využití informace o nabídce přímé spolupráce, jež obdrželo Velvyslanectví České republiky v Polské republice od polské integrované střední školy Zespól Szkol Henryka Sienkiewicza (zahrnující všeobecně-vzdělávací a odbornou školu a učiliště pro žáky ve věku 16-19 let) v městě Pajeczno v Lodžském vojvodství.

Zmíněná polská škola by ráda nalezla partnerskou školu v České republice, s níž by mohla realizovat přímou spolupráci. Připojený dopis konkrétně navrhuje projekt výměn, ale naznačuje i další možnosti v celé škále oblastí od přírodovědného a jazykového vzdělávání po umělecké aktivity, sport a dobrovolnictví. Dopis prezentuje dosavadní aktivity polské školy, jež zahrnovaly spolupráci se zahraničními subjekty (např. výměnný projekt s Herder Middle School v Merseburgu zaměřený na hudbu, projekt “Uchování vzpomínek. Historie dvou národů“ zahrnující spolupráci s izraelskými partnery),projekty cílené mj. na komunitu v sídle školy (literární soutěž, čtení literatury, literární workshopy, debatní skupina, setkání se zástupci evropských institucí, umělci a vědci atd.).

Podrobnější informace jsou k dispozici na www.zspajeczno.pl.

Školy se zájmem o spolupráci by měly oslovit přímo příslušnou zástupkyni ředitelky polské školy, paní Bożenu Szczerkowskou (e-mail: bozenaszczerkowska@gmail.com) a v kopii e-mail odeslat rovněž honorárnímu konzulovi ČR v Lodži (prof. dr hab. Krzysztof SKOTNICKI) na adresu lodz@honorary.mzv.cz.