Vloženo: 30.10.2012 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

Studium a kariéra v Německu. Bezplatné vzdělání. Krátká doba studia (2-3roky). Státem uznávané profese a zkoušky. Studium orientované na praxi. Možnost zaměstnání a pracovní kariéry v Německu.

NĚMECKO

DPFA Akademiegruppe - bezplatné nástavbové studium profesních oborů v Sasku

DPFA Akademiegruppe je sdružení několika soukromých škol ve spolkové zemi Sasko. Školy mají svá sídla v Drážďanech, v Lipsku a ve městech Zwickau a Görlitz.

Školy nabízejí zahraničním studentům bezplatné studium oborů orientovaných na praxi:

• Fyzioterapie
  • Ergoterapie
  • Logopedie
  • Zdravotní péče
  • Péče o seniory
  • Asistent sociální péče
  • Asistent lékařské dokumentace
  • Dietní asistent
  • Grafický design
  • Informatika

Studium trvá 2-3 roky a je završeno závěrečnou zkouškou. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR uznává studium na DPFA-Schulen jako studium postavené na roveň studia na středních školách v ČR.

Podrobné informace k dispozici na: www.dpfa-akademiegruppe.com

Organizace bude mít zastoupení na Mezinárodním veletrhu dalšího vzdělávání WEBA, které se bude konat 6. a 7. listopadu2012 v Praze v hotelu Olympik, Sokolovská 615/138, 186 00 Praha 8-Karlín  (vstup zdarma).

Všeobecné podmínky přijetí jsou závěrečná zkouška na střední škole nebo v učebním oboru, či maturita na střední škole nebo gymnáziu, dále základní komunikativní znalost němčiny.

Organizace nabízí zahraničním studentům kromě vzdělávacího programu také výuku němčiny, pomoc při hledání levného ubytování či částečného pracovního poměru během studia.

Po ukončení studia je možnost uplatnění i na trhu práce v Německu.

Kontakt a informace v ČR

PhDr. Inga Fialová