Vloženo: 29.06.2022 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

Otevřená místa pro české lektory a ukrajinské děti na adaptačních kurzech při projektu VÍTEJ V ČESKU, yourchance o.p.s.

Projekt Vítej v Česku Ten se dotkne více jak 8 000 ukrajinských dětí, které se kvůli válečnému dění doma ocitly v České republice. Adaptační program je pro ně připraven na období června až srpna napříč celou ČR. Dovoluji si Vás tímto požádat o sdílení, popř. publikaci možností zapojení se do tohoto projektu a adaptačních programů.

Aktuálně usilovně hledáme další české lektory také ve Vašem regionu, kteří by se přes léto mohli a chtěli připojit a vést po zaučení tyto programy. Prostor je také pro ukrajinské lektory, pokud by někdo například z řad rodičů měl zájem o přivýdělek. A v neposlední řadě se tímto oslovením chceme dostat mezi další ukrajinské děti (věk 6-15 let), kterým mohou být adaptační programy příjemným letním zpestřením a příležitostí získat nové a zajímavé informace a znalosti nejen o ČR. Programy jsou pro děti zdarma.

Do přílohy připojuji letáky k programům ve formátech .pdf a .jpg - jeden výhradně pro potenciální české lektory, dále v češtině i ukrajinštině obecný leták o projektu Vítej v Česku.

Cílem projektu je seznámit děti s českou zemí, jejími zvyklostmi, kulturou, reáliemi, způsobem života i jejími krásami. Program bude dále rozvíjet komunikační schopnosti v českém jazyce a podnikavé kompetence. Projekt Vítej v Česku realizuje yourchance o. p. s. s finanční podporou MŠMT, ve spolupráci Velvyslanectvím Ukrajiny, Nakladatelstvím GRADA a společností EKOTECHNIK Czech.

Vše o projektu na webu Vítej v Česku.

Předem děkuji za Vaši podporu a sdílení/publikaci, pěkný letní den,

Mgr. Renata Majvaldová

PR Manager