Vloženo: 05.05.2023 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

První stipendium Undergraduate Student Scholarsh umožňuje absolvování bakalářského studijního programu na vysoké škole v Japonsku (resp. programu magisterského u oborů, v jejichž případě není studium děleno na BSP a MSP). Druhé stipendium Specialized Training College Student Scholarship je určeno k vyššímu odbornému vzdělávání.

Byla vyhlášena nabídka dvou typů stipendií vlády Japonska, která jsou určena pro absolventy/absolventky středních škol. Hlásit se mohou i studenti/studentky posledních ročníků SŠ.

První stipendium Undergraduate Student Scholarship umožňuje absolvování bakalářského studijního programu na vysoké škole v Japonsku (resp. programu magisterského u oborů, v jejichž případě není studium děleno na BSP a MSP).

Druhé stipendium Specialized Training College Student Scholarship je určeno k vyššímu odbornému vzdělávání.

Základní podmínky publikujeme na webu Akademické informační agentury zde: https://www.dzs.cz/vyhledavac-stipendii/akademicka-informacni-agentura?f%5B0%5D=scholarship_type%3A44&f%5B1%5D=scholarships_country%3A137; ze stránek vede odkaz na web Japonského informačního a kulturního centra, na němž zájemci a zájemkyně najdou podrobnosti včetně informačního materiálu a formulářů.

Upozorňujeme na to, že pro ČR není rezervován konkrétní počet stipendií a uchazečky a uchazeči, kteří projdou prvním kolem výběrového řízení, jež pořádá Velvyslanectví Japonska, se ocitnou ve druhém kole výběru v celosvětové konkurenci. Podmínky jsou spíše náročnější. První kolo zahrnuje písemné testy a pro všechny zamýšlené obory studia je povinný test z matematiky.

Uzávěrka pro podání kompletních žádostí (detaily na webu AIA) je stanovena na 31. 5. 2023, doručeny musí být Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy, odbor mezinárodních vztahů, Karmelitská 5, 118 12 Praha 1.

Související dokumenty