Vloženo: 21.03.2019 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

Interaktivní motivační program pro žáky základních a středních škol: „Staň se hrdinou svého života" a "Člověk je tvor společenský"

Hlavním aktérem projektu NAJDI SVOU CESTU je NENY, který program vede jako „kamarád-kouč“.

NENY je:

• raper, zpěvák, speaker
  • autor singlů, které bodují v hitparádách
  • hudební televize Óčko a českých rádiích
  • autor sólového alba Dejavu
  • autor EP I LOVE MONEY 1/4
  • ambasador projektu KOLUMBUS #2
  • ambasador FOOD REVOLUTION DAY
    (projekt Jamieho Olivera, pro zdravější stravování a životní styl dětí v ČR)
  • juniorský reprezentant ČR ve fotbale
  • širší nominace vicemistrů světa do 20 let
  • podpora neziskových a charitativních akcí
  • podpora nadějných umělců a sportovců
  • podpora dětí a mládeže

Vizí projektu je nasměrovat a motivovat děti k:

- stanovení určitého cíle, ke kterému budou směřovat

- smysluplnému využití volného času

- zdokonalování se v činnostech, které je baví a naplňují

- vzdělávání se ve škole i mimo školu

- posílení sebedůvěry

- splnění svých snů a dosažení cílů

- stát se „HRDINOU SVÉHO ŽIVOTA

Celý program má 4 části, které na sebe plynule navazují:

• V první části popisuje NENY svůj silný osobní příběh, jeho cestu a jaké to je dnes.
  • Ve druhé části předává NENY rady a návody, jak překonat překážky, pracovat na svém cíli atd.
  • Třetí část je otevřená debata, kdy NENY pracuje s otázkami dětí nechá děti předvést, co sami umí.
  • Čtvrtá část dává prostor pro osobní kontakt NENYHO s dětmi, autogramiádu a focení.

Program je proložen autorským hudebním vystoupením. Délka programu je cca 1,5 až 2 hodiny. Pro žáky jsme vytvořili návod, jak si sestavit plán osobního rozvoje a vydat se na „svou cestu hrdiny“ Pro další podporu a motivaci jsme vytvořili facebookový profil na adrese https://www.facebook.com/najdisvoucestu.  Žáky také propojujeme s osobnostmi a organizacemi, které jim mohou pomoci zhodnotit a využít jejich talent.

Standardně realizujeme přednášky pro školy nad 100 žáků. Pokud má škola žáků méně, jsme připraveni na individuální řešení. Program je vhodný pro žáky základních i středních škol. Pro základní školy je vhodný pro 1. i 2. stupeň. Pro žáky 1. stupně vedeme program více hravě a zábavně, tak aby vše pochopili. Pro 2. stupeň je již program více zaměřený na informace. Vše je postaveno tak, aby si děti z programu odnesli co nejvíce, jak jim jejich věk dovoluje. Program navazuje na rámcový vzdělávací program pro základní vzdělávání – sociálně patologické jevy.

Cena programu 70,- Kč za žáka.  V ceně jsou zahrnuty veškeré organizační náklady.

Další a rozsáhlejší informace v podobě prezentace Vám rádi na vyžádán zašleme.

Přednosti programu

• Program je postaven na skutečném životním příběhu – osobní příklad známé osobnosti
  • Zábavná forma programu – přednáška spojená s hudebním vystoupením
  • Texty písní jsou životní příběhy, žáci mohou NENYHO dále sledovat online a tím se k přednášce vracet