Vloženo: 15.08.2013 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

Cílem akce je seznámení se současnými vývojovými trendy ve vyučovací technice, vybavení škol a ve vývoji vzdělávacích programů. Tematická exkurze bude také zaměřena na porovnání českého a italského vzdělávacího systému, na obecné otázky výchovy a problematiku školství se zřetelem k otázkám řízení škol.

Klub Komenský, občanské sdružení nabízí možnost účasti na odborné a tematické exkurzi

NOVÉ TRENDY VE VEDENÍ ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ

- seznámení s aktuální problematikou italského školství s návštěvami škol v Toskánsku (Itálie), partnerském regionu Jihomoravského kraje

Cílem akce je seznámení se současnými vývojovými trendy ve vyučovací technice, vybavení škol a ve vývoji vzdělávacích programů. Tematická exkurze bude také zaměřena na porovnání českého a italského vzdělávacího systému, na obecné otázky výchovy a problematiku školství se zřetelem k otázkám řízení škol. Vzhledem ke spolupráci s Jihomoravským krajem při přípravě exkurze je počítáno se zaměřením akce na problematiku škol zřizovaných Jihomoravským krajem, ve spolupráci s dalšími školskými institucemi je však současně do programu zahrnuta i návštěva základních škol a předškolních zařízení a informace o situaci těchto stupňů vzdělávání v Itálii.

Termín:    15. – 19. 10. 2013 (jedná se o předpokládaný termín, který zatím nebyl zástupcům kraje italskou stranou definitivně potvrzen.)

Akreditace MŠMT v rámci DVPP

Č.j. 21996/2013-1-504

Cena: 8940,-Kč

Cena zahrnuje:

vzdělávací náplň exkurze

dopravu vč. zahraničních nákladů

4x ubytování – dvoulůžkové pokoje s přísl.

organizační náklady na zajištění exkurze

Program:

1. den  odjezd v 05.15 hod. ráno, cesta autobusem po trase Brno, Wien, Tarvisio, Bologna, Florencie, ubytování v okolí Pisy

2. den  program ve školách

3. den  program ve školách

4. den  kulturně-poznávací program v Toskánsku

5. den  celodenní volno ve Florencii k návštěvě muzeí

6. den  návrat do Brna v ranních hodinách

S ohledem na zajištění konkrétních typů škol prosíme zájemce o sdělení zájmu o účast na exkurzi na e-mail:  klubkomensky@seznam.cz s následujícími údaji:

jméno účastníka, adresa školy nebo školského zařízení a IČ.

Závaznou přihlášku současně s upřesněním programu Vám zašleme ihned po potvrzení termínu návštěvy škol italskou stranou.

Klub Komenský, o.s., Ivo Martinec, Nikol Minářová