Vloženo: 17.12.2014 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

Výstupy z projektu - Od inspirace ke spolupráci.

Nabízíme Vám výstupy ze setkání na téma aktivního občanství, které pod názvem Od inspirace ke spolupráci, aktivní občanství a spolupráce mezi samosprávou, školou a místní komunitou, proběhlo v listopadu v pražském Centru současného umění DOX.

Stěžejním tématem setkání tuzemských i zahraničních hostů byly praktické aspekty spolupráce mezi všemi hlavními aktéry v komunitě – školami (pedagogy, studenty), samosprávou, místními organizacemi a občany. Prezentace, zápisy, videa a další zajímavé materiály najdete zde: http://konference.activecitizens.cz/

Vaši pozornost si nepochybně zaslouží NOVÁ METODICKÁ PŘÍRUČKA ACTIVE CITIZENS. Metodika je určena především pedagogům a slouží jako jedinečný nástroj k rozvoji kompetencí nezbytných zejména u mladých lidí pro smysluplnou partnerskou spolupráci uvnitř komunit. Metodika je k nahlédnutí i ke stažení zde.

Rádi bychom Vás také pozvali do Centra současného uměni DOX, kde až do března 2015 probíhá výstava MODY DEMOKRACIE. Po celou dobu výstavy je možné rezervovat si vzdělávací program pro studenty 2. stupně ZŠ a SŠ a učitele ZSV, ON, ČJ, D, VV BOURÁNÍ STEREOTYPŮ DEMOKRACIE.

Kontakt:

Radka Spiesová | Partnerships & Projects Manager
British Council | Bredovský Dvůr | Politických vězňů 13 | 110 00 Prague 1| Czech Republic
T: +420 221 991 132 |M: +420 777 492 945 | +420 721 300 336 |E: radka.spiesova@britishcouncil.cz