Vloženo: 07.02.2014 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

Jedná se již o čtvrtý ročník setkávání odborníků v náhradní výchovné péči a oborech s ní přímo souvisejících, tedy na poli školství, sociální péče a zdravotnictví.Letos proběhne poprvé pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Podrobnosti v přílohách.

„Rozpravy o institucionální péči – současnost a perspektivy“ - dvoudenní odborná konference. Jedná se již o čtvrtý ročník, a tedy snad již o tradiční setkávání odborníků v náhradní výchovné péči a oborech s ní přímo souvisejících, tedy na poli školství, sociální péče a zdravotnictví. Letos proběhne poprvé pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a zároveň v nových podmínkách formovaných Občanským zákoníkem, který platí od 1. 1. 2014. Bude třeba se s mnohým novým vyrovnat a smířit a některá pozitiva o nichž zatím příliš nevíme, tak až je poznáme, dále rozvíjet. Je mnoho názorů na aplikaci nové právní normy v podmínkách péče o ohrožené děti. Rozpravy by měly posloužit k formování společných postupů, aby se systém našich zařízení, který jsme s mnohými z vás po léta budovali, nerozpadl.

Vše další a podstatné v přiložených dokumentech.