Vloženo: 08.11.2012 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

Pražský literární dům autorů německého jazyka a Rotary Club Bohemia chce podporovat výuku německého jazyka v ČR a také kulturu mluveného projevu. Proto vyhlašujeme již druhý ročník „recitační soutěže v němčině“ pro žáky a studenty ve věku 10 až 17 let. Cílem soutěže je probudit u mladé generace zájem o němčinu a motivovat ji ke kreativní práci s literárním textem.

Pražský literární dům autorů německého jazyka a Rotary Club Bohemia chce podporovat výuku německého jazyka v ČR a také kulturu mluveného projevu. Proto vyhlašujeme již druhý ročník recitační soutěže v němčině“ pro žáky a studenty ve věku 10 až 17 let. Cílem soutěže je probudit u mladé generace zájem o němčinu a motivovat ji ke kreativní práci s literárním textem.

V letošním roce se koná již třetí ročník soutěže ve spolupráci s pražskými německými školami. Chceme nyní oslovit také české školy v celé České republice a zapojit do soutěže také učitele němčiny a jejich žáky a studenty. Letos se bude soutěžit v následujících kategoriích:

soutěžící, jejichž mateřský jazyk je němčina:

I.             7- 9                     let

II.            10 – 13                let

III.           14 – 17                let

soutěžící jiného mateřského jazyka:

IV.          7- 9                        let

V.            10 – 13                  let

VI.          14 – 17                  let

hudební interpretace literárních textů:

VII.         7-17 bez rozdílu kategorií

Podrobné informace v příloženém dokumentu.

Pražský literární dům autorů německého jazyka | nadační fond
Ječná 11 | CZ - 120 00 Praha 2
info@prager-literaturhaus.com