Vloženo: 02.10.2012 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

Listování je cyklus scénického čtení, hra s knížkou, divadelní představení, který divákům, posluchačům a čtenářům nabízí zprostředkování prožitku z četby velice poutavou formou a předkládá zcela nový, možná dosud nepoznaný, zážitek.

LiStOVáNí je cyklus scénického čtení, hra s knížkou, divadelní představení, který divákům, posluchačům a čtenářům nabízí zprostředkování prožitku z četby velice poutavou formou a předkládá zcela nový, možná dosud nepoznaný, zážitek.
Při představení ve školách, v jejich tělocvičnách a aulách, je vždy vybrána dětem, žákům a studentům, věkově blízká kniha, jejíž ztvárnění, díky použití rekvizit a kostýmů, vybízí k výletu do říše fantazie, výletu do svého nitra a k poznávání sebe sama. Děti si zde příběhy prožijí, mohou se zkonfrontovat se svými problémy, najít odpověď na své nevyřčené otázky. V případě, že se jim tento výlet zalíbí, jsou pak zcela pohlceny a začínají se vydávat svou vlastní cestou, cestou ČTENÁŘSTVÍ na pravidelné výlety do ŘÍŠE KNIH. Záměrem celého projektu je tedy knihou oslovit, vtáhnout do široké řady čtenářů a probudit celoživotní zájem o čtení a sebevzdělávání.

VSTUPNÉ NA PŘEDSTAVENÍ JE:

pro děti MŠ a ZŠ 50 Kč,

studenti víceletých gymnázií a SŠ 60 Kč

KONTAKT:

JUDr. Olga Darmovzalová

tel. 603 59 30 99 , e-mail :

olgadarmovzalova@seznam.cz