Vloženo: 07.01.2013 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

Soutěž „Cena pro učitele němčiny“ vypsaná velvyslanectvím SRN v Praze ve spolupráci s dalšími institucemi o zajímavé ceny v rozmezí od 15 do 25 tisíc Kč.

Velvyslanectví Spolkové republiky Německo (SRN) v ČR vypsalo ve spolupráci se Spolkem germanistů a učitelů němčiny v ČR, s Goethe-Institutem v Praze a několika dalšími organizacemi a institucemi soutěž pro učitele němčiny pod názvem „Deutschlehrerpreis 2012/2013“ („Cena pro učitele němčiny 2012/2013“). Soutěž proběhne pod záštitou MŠMT ČR. Do soutěže se mohou přihlásit učitelé všech stupňů a typů veřejných i soukromých škol a zaslat do ní svůj projekt zaměřený na zkvalitnění a zatraktivnění výuky němčiny. Cílem soutěže je napomáhat zvýšení zájmu o studium němčiny na českých školách. Budou uděleny celkem tři ceny (1. cena 25 000,- Kč, 2. cena 20 000,- Kč, 3. cena 15 000,- Kč).

Žádosti se zasílají na následující adresu:

Velvyslanectví Spolkové republiky Německo

Kulturní oddělení

P. O. Box 88

118 00  Praha 1

UZÁVĚRKA přijímání přihlášek je 3. května 2012. Ceny budou slavnostně předány německým velvyslancem panem Detlefem Langimannem na velvyslanectví SRN v červnu 2013.

Podrobné informace a pokyny pro podávání žádostí včetně seznamu podkladů, které musí žádost obsahovat, jsou uvedeny v příloze. Formulář přihlášky, formulář souhlasu vedení školy s podáním přihlášky a informační letáky jsou k dispozici v PŘÍLOZE.

S dalšími případnými dotazy je třeba se obracet na následující adresu:

Goethe-Institut

Spolupráce ve výuce němčiny