Vloženo: 05.03.2015 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

EuropaSecura je celostátní soutěž pro studenty středních škol o bezpečnosti, Evropské unii a Severoatlantické alianci a jejich rolích v systému světové bezpečnosti. Pod záštitou Ministerstva zahraničí ČR.

Do soutěže EuropaSecura (www.EuropaSecura.cz), která je podpořena Ministerstvem zahraničních věcí ČR a kterou realizuje Institut pro evropskou politiku EUROPEUM ve spolupráci s Ministerstvem obrany ČR, je možno přihlašovat studentské týmy, a to až do 25. března 2015.

Soutěž je zaměřena na otázky bezpečnosti v Evropě a ve světě, na roli Evropské unie a Severoatlantické aliance. Studenti se mohou přihlásit elektronicky přes webové stránky soutěže – www.EuropaSecura.cz. Hlavní cenou pro ně je výlet do sídel evropských institucí v Bruselu nebo Štrasburku.

V soutěži EuropaSecura však nesoutěží pouze studenti, ale i jejich školy. Soutěž spočívá v nominaci co největšího počtu družstev, které se do soutěže přihlásí z jedné školy. Hodnotícím kritériem je počet družstev, která se aktivně zúčastní prvního kola. Díky štědrosti našich sponzorů můžeme nabídnout třem školám, z nichž se přihlásí nejvíce studentů, následující hodnotné ceny: 1. místo: datový projektor, 2. místo: LCD televize, 3. místo: miniDVD kamera.