Vloženo: 12.10.2015 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

Soutěž pro žákyně a žáky od šesté třídy všech všeobecně vzdělávacích a odborných základních a středních škol.

MŠMT vyhlásilo soutěž  "Němci a jejich východní sousedé", jejímž organizátorem je Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže.

Soutěž proběhne ve třech věkových kategoriích:

Kategorie 1: Žáci a žákyně 6. - 9. třídy ZŠ a primy až kvarty gymnázií.

Kategorie 2: Žáci a žákyně kvinty až sexty gymnázií a 1. - 2. ročníků středních škol.

Kategorie 3: Žáci a žákyně septimy až oktávy gymnázií a 3. - 4. ročníků středních škol.

Soutěží se ve třech soutěžních kategoriích: "PSÁT & TVOŘIT", "HLEDAT & NAJÍT" a "UMĚLECKÁ TVORBA".

Zapojit se mohou jednotlivci, skupinky i celá třída, a to do 31. ledna 2016.

Hlavní cenou pro výherce je týdenní studijní cesta včetně společného setkání žáků z Česka a Bádenska-Württemberska. Dále mohou vyhrát poukázky na nákup knih a další ceny.

V příloze Vám zasíláme podrobné informace a prosíme o předání zájemcům o německý jazyk. Veškeré informace najdete též přímo na webové stránce www.sousede-na-zapade.eu.

Prosíme o předání této nabídky učitelům němčiny a zájemcům o německý jazyk.

Kontakt:

Mgr. Eva Šimková