Vloženo: 22.01.2014 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

Výzva pro všechny střední školy - pomáhat handicapovaným dětem a umožnit jim plnohodnotně sportovat. Ve spolupráci s nadačním fondem EMIL.

Vážená paní ředitelko, vážený pane řediteli,

rádi bychom studentkám a studentům Vaší školy nabídli možnost seznámit se se sportem handicapovaných a připojit se ke dvěma tisícovkám dobrovolníků, kteří pomáhají sportovat handicapovaným dětem a mladým lidem.

Jednou z forem pomoci je účast na

12. ročníku veřejné sbírky Svátek s Emilem 24.–28. března 2014.  Akce se koná pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Michala Haška.

Dovolujeme si Vám nabídnout také besedu s handicapovanými sportovci či krátkou prezentaci sportu handicapovaných přímo na Vaší škole, na vhodném termínu je možné se dohodnout.

V minulém roce umožnily prostředky ze sbírky 356 handicapovaným dětem bezplatnou účast na Mezinárodních hrách handicapované mládeže, z vybraných peněz jsme také podpořili konkrétní sportovní kluby sdružující mladé sportovce. Společně se studenty se nám tak daří dávat radost z vítězství a u mnohých lidí také změnit jejich pohled na svět.

Budeme velmi rádi, když se se svými studenty zúčastníte i Vy dalšího ročníku sbírky, který se bude konat 24.–28. března 2014.

Přihlášky je možné zasílat

do 21. února 2014 přes registrační formulář na adrese:

www.emilnadace.cz/registrace.

Na této adrese a v příloze dopisu se také dozvíte více o samotném průběhu sbírky a její organizaci.

Stejně jako každý rok uspořádáme při sbírce také soutěž o tři vůbec nejúspěšnější studentské dvojice, společně s nimiž bude odměněn také pedagog. Rádi bychom odměnili také nejaktivnější studentskou dvojici z každé školy.

Za vaši odpověď na tento dopis budeme vděční i v případě, že zájem o spolupráci mít nebudete, zejména pokud budete tak velmi laskaví a zmíníte důvod svého rozhodnutí (nevyhovující termín, zapojení školy v jiných sbírkách atd.).

S úctou

Vítězslav Dohnal, ředitel NF Emil