Vloženo: 25.01.2019 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

11. ročník soutěže v tvorbě vzorového čísla spotřebitelského časopisu pro mládež. Pod záštitou poslankyně Evropského parlamentu Olgy Sehnalové.

Soutěž je určena pro studenty gymnázií a středních škol, vyšších odborných škol a žáky odborných učilišť, mohou se jí ale účastnit samostatně i studenti a žáci zapojení do různých forem mimoškolských odborných aktivit. Tématem letošního ročníku je „Spotřebitelé a poskytovatelé poštovních či přepravních služeb“. Soutěž v České republice vyhlašuje obecně prospěšná společnost dTest pod záštitou poslankyně Evropského parlamentu Olgy Sehnalové, Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a Českého telekomunikačního úřadu. Soutěž je uvedena v přehledu soutěží a přehlídek, který schvaluje a ve svém věstníku vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

Soutěž trvá do 15. května 2019 a výsledky budou známy na začátku června. Tři vítězné soutěžní kolektivy obdrží spolu se svými koordinátory jako cenu exkurzi do největší české třídírny balíků či do vysoce specializovaného pracoviště pro příjem tísňového volání. Každá škola, která se zúčastní soutěže, obdrží navíc zdarma předplatné tištěné verze časopisu dTest pro následující školní rok.

V této souvislosti si Vás dovoluji oslovit s dotazem, zda by bylo možné tuto soutěž nějakým způsobem zpropagovat na Vašich internetových stránkách, sociálních sítích či prostřednictvím dalších komunikačních kanálů. Za tuto pomocnou ruku bychom byli velice vděční.

Pro Vaši informaci a další propagaci přikládám i plakátek, více naleznete také na webových stránkách Olgy Sehnalové.